Як вирощувати і доглядати за синіми гортензіями

Сині гортензії або гортензії макрофіли – ідеальні квіти для прикраси саду чи домашнього інтер’єру в будь-який час року. Глибокий колір пелюсток не тільки передає відчуття спокою, але його аромат може створити дуже приємну атмосферу.

Навіть у найбільш суворому стилі характерний синій колір гортензій може наповнити довкілля життєздатністю завдяки його жвавості та енергії. Ми розкажемо, як вирощувати і доглядати за синіми гортензіями, щоб ви могли насолоджуватися ними у всій красі.

Догляд за синіми гортензіями – основні поради

Блакитні гортензії – це ніжні квіти, про які потрібно дбайливо доглядати. Не рекомендується тримати рослину в екстремальних умовах, або при надмірній спеці або занадто холодному місці, тому що це може зав’язати квіти передчасно і навіть спричинити загибель рослини.

Також не годиться висаджувати гортензію в погано дренованому грунті, оскільки надлишок вологи може зруйнувати коріння рослини, полегшивши утворення грибів та шкідників, які гальмують її ріст, і навіть можуть вбити рослину. Тому переконайтеся, що він має хороший дренаж.

Крім того, це рослина, якій потрібно багато води, і рекомендується вирощувати його у вологому середовищі, але без зайвого заболочення.

Сині гортензії або Hydrangea macrophylla: ґрунт та місцезнаходження

Гортензії або гортензії макрофільні потребують пористих, вологих і багатих поживними речовинами ґрунтів. Якщо у вас немає такого ґрунту у вашому горщику чи саду, ви можете адаптувати їх, додавши компост, або алюміній, сірку або сульфат амонію, якщо їх рН дуже високий. Для вимірювання кислотності або лужності ґрунту можна відправити зразок у розплідник або скористатися вимірювальним набором. Ви також можете нанести на місце трохи білого винного оцту; якщо він пузириться при контакті з землею, кислотність висока; Навпаки, якщо нічого не відбудеться, то він має нейтральний pH і дасть сині квіти.

Альтернативою для додавання хімічних добрив є такі органічні способи, як тирса, кавова гуща, торф’яний мох, листя дуба або компост хвойних порід з хвої чи кори, які мають поступовий ефект. . З іншого боку, ніколи не насипайте кісткове борошно як добриво.

Алюміній в грунті

Кислотність, виміряна pH, визначає пігментацію пелюсток, тому маніпулювання нею є ключовим для отримання потрібного нам кольору. Сині квіти зустрічаються на ґрунтах, багатих алюмінієм, з pH менше 5,5. При рН від 5,6 до 6,5 кущі проявляють глибокий фіолетовий колір, а на більш висококислих ґрунтах утворюються рожеві гортензії.

Щоб знизити лужність ґрунту і зберегти гортензії блакитними, сірку кладуть на 10 або 15 см від стебел. Кількість залежить від типу грунту та рН, що підлягає коригуванню. 350 г додають на ділянку землі розміром 3х5 м для зниження рН на одну одиницю, тоді як якщо вона піщана або шовковисто-піщана, то менше 115 г додається для того ж розширення і того ж результату. Зверніть увагу, що сульфат алюмінію не слід виливати безпосередньо на корінь. Полив його розчиненим у воді стимулює ріст рослин, коли вони дозрівають.

Отже, якщо вам було цікаво, як підтримувати синій колір гортензій, тепер ви знаєте, що саме використання цього продукту у воді в потрібній дозі та частоті робить це можливим.

Де розмістити сині гортензії

Синій кущ гортензії потрібно висаджувати на місці сонця та тіні, яке сонячно вранці, а вдень тінисте. Гортензії ростуть у прохолодних місцях, де вони можуть періодично отримувати трохи вітру.

Як поливати і підрізати сині гортензії

Інші життєво важливі аспекти, які слід враховувати, коли замислюватися про те, як вирощувати сині гортензії в домашніх умовах, – це полив та обрізка:

Полив

Екстремальний клімат є контрпродуктивним. Тому в гарячі періоди слід подвоїти частоту поливу; Таким чином ви запобіжите зневодненню рослини. Хоча ви повинні бути обережними, надлишок води також може бути дуже шкідливим.

Радимо поливати блакитну гортензію розпилювальною пляшкою, яка розріджує прісну воду на листках і квітках, зберігаючи грунт вологим і не утворюючи грязі. Постійний полив зручний протягом двох років після вирощування рослини.

Коли обрізати сині гортензії і як

Що стосується обрізки гортензії, то ви повинні знати, що обрізка стебел допомагає уникнути нерівномірного росту рослини, а також стимулює цвітіння. Важливо, щоб ви вважали ідеальним часом для обрізки синьої гортензії. Ідеальний час для ефективної обрізки – це завжди, коли квітки засохли; Зазвичай це відбувається між весною та літом.

Значення синіх гортензій

Існує поширена думка, що той, хто виріс у будинку з гортензіями, ніколи не знайде собі партнера: ця людина робиться самотньою.

Гортензія, що росте в темних і вологих місцях, як правило, асоціюється з такими негативними характеристиками, як фригідність, суєта і твердість серця. Приведення гортензії додому подружжя – це прикмета того, що для пари все закінчиться погано, адже не буде нічого, крім бійок.

Але не все негативно. Квіткові експерти також приписують позитивні конотації гортензії: це символ грації, достатку, краси та щирих емоцій.

До цього слід додати, що синій колір пов’язаний з миром та релаксацією, загадками та таємницями, гармонією, довірою, щастям, прихильністю та любов’ю. Тож надання гортензії може означати, що стосунки вже закінчені і бути жестом із сенсом просити пробачення.

Також, чи знали ви, що сині гортензії – це тенденція у весільних букетах? Це, здається, прагне зламати віру, що вони можуть принести невдачу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
33 ⁄ 11 =